İngiltere Sorumlu Kişisi Hizmetimiz

İngiltere’nin Brexit ile Avrupa Birliği’nden ayrılması ile birlikte üreticilerin uyması gereken yeni düzenlemeler ortaya çıkmıştır. Bu düzenlemelerin gereği olarak İngiltere’de konumlanmayan ve İngiltere’ye ihracat yapan bazı sektör üreticilerinin bir “İngiltere Sorumlu Kişisi” olmadan ürünlerini İngiltere Yetkili Makamı’na tescil ettirmesi ve İngiltere pazarına sokması artık mümkün değildir. Tıbbi Cihazlar ve Vücut Dışı Teşhis sektörleri de söz konusu düzenlemelere tabi olan sektörlerdir. 1 Mayıs 2021 tarihinde aktif yerleştirilebilir tıbbi cihazlar ile yürürlüğe giren tescil zorunluluğunun kapsamı 1 Ocak 2022 itibariyle Sınıf 1 tıbbi cihazları da kapsayacak aşamalı olarak şekilde genişleyecektir.

Bir tüzel veya gerçek kişi olabilen İngiltere Sorumlu Kişisi’nin görevleri Avrupa Birliği Yetkilendirilmiş Temsilcisi ile benzerlik göstermektedir. Sorumlu Kişi, üreticinin İngiltere Tıbbi Cihazlar Düzenlemeleri 2002’den doğan yükümlülüklerini yerin getirmesi ile ilgili olarak İngiltere’de üretici adına hareket eder. Bir üretici şirket yalnızca bir sorumlu kişi tarafından temsil edilebilir. Bu kişi fiziksel olarak İngiltere’de bulunur ve şirket ile ilgili konularda gerektiğinde beyan edilen fiziki adresten kendisi ile iletişime geçilir. Temsil ettiği şirketin ürünleri için yeni düzenlemelerin gerektirdiği uygunluk beyanı, teknik belgeler ve uygunluk değerlendirmesinin hazırlanması gibi yükümlülükleri şirket adına yerine getirir ve ürünlere ait riskler veya diğer konulardaki Devlet Sekreterliği’nin bilgi taleplerine cevap vererek ilgili süreçleri yürütür. Ürünler üzerinde herhangi bir değişiklik yapıldığında sorumlu kişi, İngiltere Yetkili Makamı’na bildirimde bulunur. Diğer yandan, şirketin ürünleri ile ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk yaşanması halinde İngiltere hükümetinin birinci muhatabı yine İngiltere Sorumlu Kişisi’dir.

Mevcut durumda bu konuda, genelde medikal sektörden olmayan danışmanlık firmaları yabancı şirketlere hizmet vermekte ve bu hizmet sadece ürün kaydının yapılmasından ibaret olmaktadır.

Siz de Tıbbi Cihazlar veya Vücut Dışı Teşhis sektörlerinde faaliyet gösteriyor ve İngiltere’ye ihracat yapıyor veya yapmayı planlıyorsanız, yeni yasal düzenlemelerin bir sonucu olarak ortaya çıkan bu kritik ihtiyacınıza tam karşılığı ile cevap vermek amacıyla Zeela olarak 13 yıllık medikal sektör tecrübemiz ve güçlü ekibimiz ile İngiltere’de sizi ‘’İngiltere Sorumlu Kişisi’’ olarak temsil etmekten mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

Temsil hizmetlerimize ek olarak, İngiltere’de bizimle birlikte ihalelere katılmak isteyen üreticilerimiz için ücretsiz ihale hazırlığı ve takibi alanlarında da destek vermekteyiz.

En Uygun Fiyat Garantisi

Pazardaki en iyi hizmeti en rekabetçi fiyat ile müşterimize sunmak gayesinde olan şirketimiz, bu tip hizmet sağlayıcıların neredeyse tamamında görülen ürün başına ücretlendirme politikasını uygulamamaktadır. Zeela’da temsilcilik hizmeti ürün sayısından bağımsız, üretici kaydı başına olacak şekilde ücretlendirilmektedir. Buna göre, İngiltere’ye ihraç ettiğiniz ürün sayınız kaç adet olursa olsun, tek bir üretici olduğunuzdan Zeela’ya tek bir sabit ücret ödersiniz ve kayıt işlemlerinizi 5 iş günü içerisinde tamamlanır.

Zeela aynı zamanda sektöründe en uygun fiyat politikasını da garanti etmektedir. Bu noktada, bizimle anlaşarak çalışmaya başladıktan sonra daha uygun fiyatlarla İngiltere Sorumlu Kişisi hizmeti veya ürün kaydı yapan bir başka firmadan resmi bir teklif getirmeniz halinde fiyat eşitlemesi yapma garantisi vermekteyiz.